Ризик серцевого нападу потроюється, коли людина, що сердиться займається важкими фізичними вправами, - вчені

Спроба "випустити пару" за рахунок фізичних вправ може потроїти ризик серцевого нападу протягом години, - повідомляє The Guardian.

Перебування в дуже засмученому або сердитому стані більш ніж в два рази підвищує ризик серцевого нападу протягом години, в той час як важке фізичне навантаження робить теж саме, свідчить всесвітнє дослідження. Але в поєднанні з фізичною активністю ризик збільшується ще більше.

Дослідження, опубліковане в журналі Circulation Американської асоціації серця, показує зв’язок між гнівом, емоційними розладами та фізичними навантаженнями, а також появою симптомів серцевого нападу протягом однієї години.

Вчені проаналізували інформацію від причини серцевих нападів від 12,461 пацієнтів з 52 країн світу із середнім віком 58 років. Експерти взяли до уваги також вплив інших факторів ризику, таких як: вік, куріння, ожиріння, високий кров'яний тиск і інші проблеми зі здоров'ям.

Результати показали, що 13% (1,650 осіб) займалися фізичною активністю в той час як 14% (1 752 осіб) були розсерджені або емоційно засмучені. 

Ризик був набагато сильніший (трохи більше 3 разів) для пацієнтів, які сказали, що вони були сердиті або дуже засмучені і одночасно займалися важкими фізичними вправами.

Один з авторів дослідження Ендрю Сміт, з інституту медико-санітарних досліджень населення при Університеті Макмастера у Канаді зазначив: "Емоційні та фізичні спускові механізми можуть мати схожі ефекти на організм людини. У поєднанні вони можуть підвищувати кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень, змінюючи потік крові через кровоносні судини і зменшувати приплив крові до серця. Це особливо важливо в кровоносних судинах, де є вже звужені бляшки, які можуть блокувати потік крові, що призводить до серцевого нападу”.

Ендрю Сміт також додав: "Ми рекомендуємо, щоб людина, яка сердиться або засмучена та хоче заспокоїтися, не виходила за межі її нормального ритму життя та діяльності".