Британські лікарі закликають популяризувати електронні сигарети, щоб допомогти курцям кинути курити

28 квітня 2016 року фахівці британської Королівської колегії лікарів  закликали до популяризації електронних сигарет для допомоги у відмові від куріння і, відповідно, для підвищення рівня громадського здоров’я. 

У доповіді фахівці підкреслили, що тютюнокуріння викликає звикання і може бути смертельними, а також прийшли до висновку, що електронні сигарети є «набагато безпечнішими, ніж куріння».

«Жоден з цих продуктів на сьогоднішній день не є привабливим для тієї аудиторії, що ніколи не курили, а також спростовуються твердження того, що ці пристрої можуть спонукати дітей і молодих людей до куріння», - йдеться в звіті, обсягом у 200 сторінок. 

Лінда Болд, професорка Університету Стерлінга, заступник директора Британського Центру досліджень тютюну і алкоголю зазначає, що «на відміну від тютюнових смол, нікотин не викликає рак, захворювання серця і легенів». 

«В ідеалі, людям краще нічого не використовувати, - зазначає Лінда, - але коли є альтернатива курінню, то люди повинні бути заохочені використовувати нікотин, який поставляється в «більш чистій формі», ніж в сигаретах. Це можна назвати зниженням шкоди тютюну, визнаючи, що деякі користувачі будуть як і раніше використовувати нікотин, проте в інших, і більш безпечних формах».

Тим часом, провідний науковий співробітник Інституту кардіології ім. Стражеска  Олена Кваша розповідає, що в Україні вже плануються дослідження електронних сигарет і систем нагріву тютюну: «Ми хочемо показати результати тривалого хронічного впливу куріння в порівнянні з альтернативними пристроями доставки нікотину на серцево-судинну систему людини: позитивне, негативне або нейтральне. Дослідження почнеться з червня місяця. Це будуть три групи людей, які в даний час є курцями традиційних сигарет. Дві досліджувані групи перейдуть на електронні сигарети і системи нагрівання тютюну, а третя - контрольна. Вона буде палити звичайні сигарети».