Одне питання допоможе виявити підліткові алкогольні розлади

Одне просте запитання може надати багато інформації про ризик розвитку проблем з алкоголем у підлітків, показують результати нового дослідження, проведеного спеціалістами університету Пітсбурга. 

Було проведено скринінг підлітків на ті питання, які лікарі можуть задати для того, щоб виявити у кого із підлітків або можуть вже існувати або ж виникнути у майбутньому проблеми із алкоголем. Результати дослідження показали, що відповідь на питання скільки днів поспіль вони вживали алкоголь в минулому році - особливо точно виявляло людей, які схильні до ризику виникнення проблем з алкоголем, який ще фахівці називають «алкогольні розлади». 

«Серед підлітків, які сказали, що вони вживали один напій принаймні три дні поспіль 44 відсотки мали алкогольні розлади. Серед підлітків, які відповіли, що не вживали алкогольні напої протягом 3 днів, 99 відсотків не мали пов'язаних з вживанням алкоголю розладів», - кажуть дослідники.

Досить часто лікарі мають обмежену кількість часу для спілкування із пацієнтами і саме тому дослідники намагалися придумати способи для того, щоб оцінити ризик виникнення алкогольних розладів. Нове дослідження показує, що тільки одне питання про частоту вживання підлітком алкоголю «було б простим, коротким, і економічно ефективним для процедури клінічної оцінки», говорять дослідники з Університету Піттсбурга.

Протягом дослідження було опитано близько 1200 підлітків віком від 12 до 17 років в сільській місцевості Пенсільванії. Учасники відповідали не тільки на контрольні питання, а й на питання, що пов'язані із вживанням алкоголю. Розлади діагностували на основі останніх досліджень Діагностичного і статистичного керівництва психічних розладів, 5th Edition (DSM-5).

Дослідники виявили, що близько 10 відсотків учасників дослідження віком від 14 років  відповідали критеріям, які дозволять діагностувати алкогольні розлади. 

Дослідження було опубліковане у квітні в журналі Pediatrics.