Сигнали організму: як розпізнати серцеві захворювання?

Хвороби серцево-судинної системи - причина смерті №1 у всьому світі. І щорічно масштаби даної проблеми стають все більшими і більшими. 

Досить часто справжньою причиною смертності стають не самі проблеми із серцем, неуважність людини до свого здоров’я і самопочуття, а і неуважність до тих сигналів, які подає організм. Сьогодні познайомимося із найбільш поширеними симптомами захворювань серця, які можуть свідчити про проблеми у його роботі. 

Почуття втоми

Ви помітили, що вже довгий час прокидаєтесь із втомою, втрачаєте можливість концентрації на роботі, а до вечора і зовсім падаєте з ніг? Це говорить про хронічну втому. Подібний стан являється одним із сигналів організму про наявність серцевої недостатності, що супроводжується дефіцитом кровопостачання до легень, мозку і серця. 

Почуття слабкості

Почуття хронічної слабкості в комплексі з почуттям слабкості - симптом, який не можна ігнорувати. Так організм сигналізує про ризик виникнення інфаркту міокарда. 

Зміна настрою

Нервовість, тривожність і напруженість, що не мають передумов та інших причин, можуть бути симптомами захворювання серця. 

Задишка

Якщо звична відстань стала складною, а підйом по сходам змушує вас важко і тяжко дихати, то це привід для звернення до кардіолога. Скорочення дихання може призвести до легеневого болю і порушення кровообігу. 

Запаморочення

Недостача крові і повітря, що потрібні для нормальної роботи мозку порушує координацію і викликає приступи запаморочення, які можуть бути симптомом інфаркту. 

Порушення ритму пульсу

Перепади і скачки пульсу, що супроводжуються почуттям слабкості і задишкою, свідчать про аритмію.