82% користувачів електронних сигарет є колишніми курцями

Про це свідчать результати опитування учасників міжнародної виставки «VAPEXPO» 1-2 квітня 2016 року, що вперше відбулася в Києві, та об’єднала в єдиному просторі спільноту користувачів та виробників електронних інгаляторів. Опитування проведено волонтерами ГО «Нові технології для здоров’я» в рамках кампанії зі збору коштів на дослідження продуктів зниженого ризику. 

82% респондентів зазначили, що до використання електронних сигарет раніше курили традиційні сигарети. Серед причин, які вплинули на перехід до електронних пристроїв, зазначають поради родичів та друзів (44,3%), турботу про власне здоров’я (27,6%), модний тренд (10,4%) та інформацію у ЗМІ (13%). 

63,8% опитаних використовують рідину із вмістом 3 мл нікотину, а 27,5% – парять без нікотину взагалі. Лише 7,7% учасників виставки продовжують курити звичайні сигарети.

87% користувачів електронних сигарет – це чоловіки віком 18-35 років (90,3%). 

58,1% опитаних користуються електронними сигаретами впродовж останніх 12 місяців,  26,1% – 1-2 роки. Більше 2-х років використовують 14,4%, а більше 5 – 5,3% користувачів. 

«Електронні системи доставки нікотину є новим явищем, що надзвичайно швидкими темпами поширюється серед аудиторії курців, – зазначає голова правління ГО «Нові технології для здоров’я» Дмитро Рафаель. – Їх привабливість для курців та міжнародний досвід свідчать про їх спроможність повністю витіснити куріння традиційних сигарет. Однак, наскільки такий сценарій дозволить здійснити скорочення шкоди від куріння, чи є цей тренд позитивним явищем, чи суспільство змінює одне лихо на інше - це ключові питання, для відповідей на які потрібні дослідження фахівців».   

Нагадаємо, ГО “Нові технології для здоров’я” (колишня МГО “Прозора демократія”) оголосила початок кампанії зі збору коштів на проведення дослідження електронних систем доставки нікотину, відомих як продукти зниженого ризику, системи нагріву тютюну, електронні сигарети. Мета дослідження – виявлення впливу цих продуктів на здоров’я користувачів у порівнянні із впливом куріння.  

Наразі ГО “Нові технології для здоров’я” досягла домовленостей з Інститутом кардіології ім. Стражеска щодо проведення цього дослідження, якщо ГО зможе забезпечити фінансування у повному обсязі.

ГО “Нові технології для здоров’я” закликає всіх небайдужих до громадського здоров’я, виробників, продавців та користувачів електронних систем доставки нікотину зробити свій внесок у дослідження нового явища, яке претендує на роль замінника, який здатен витіснити куріння та повністю вивести сигарети з ужитку.