Алкоголізм скорочує життя на 8 років

Дослідники із центру Multicentre Study of self-harm in England прийшли до висновку, що люди, які мають проблеми із алкоголем помирають на 8 років раніше. Вони оцінили передчасні випадки смертей, що були пов’язані із самоушкодженнями, а також із соціально-економічними нестатками для страждаючих на алкоголізм у порівнянні із населенням в цілому. 

Фахівці розробили ретроспективний аналіз випадків самоушкоджень в Англії з 1 січня 2000 року по 31 грудня 2010 року. Було досліджено шість відділень невідкладної допомоги в Оксфорді, Манчестері і Дербі. Вчені досліджували людей у віці від 15 років, які знаходились у відділеннях невідкладної допомоги і протягом кількох років померли від причин, що пов’язані із вживанням алкоголю - від самоушкоджень до проблем, що пов’язані із соціально-економічним станом. 

Спеціалісти проаналізували супутні фізичні хвороби 23,371 лікарняних пацієнтів із алкогольною залежністю і порівняли їх з результатами контрольної групи з 23,3710 випадково вибраних пацієнтів, що не страждають на алкоголізм.

В результаті дослідження було виявлено таку закономірність. За спостережуваний період приблизно 1 із 5 пацієнтів із алкоголізмом помер в одній із лікарень, в той час як із контрольної групи помер лише 1 із 12 осіб.

 Дослідники видзначають, що своєчасне обстеження та раннє лікування супутніх фізичних і психічних захворювань повинні значно збільшити тривалість життя хворих на алкоголізм. 

За матеріалами: http://shr.sagepub.com/content/5/8/2054270414533326.full