Знайдено зв’язок між здоровим сном та зайвою вагою

Нестача сну може бути фактором ризику для виникнення ожиріння, - стведжують спеціалісти центру National Veterans Health Administration health system. 

В журналі Journal Sleep було опубліковано результати дослідження, в якому фахівці стверджують, що при недостатній кількості сну у людини з’являється сильна тяга до шкідливої їжі. Причому, особливо сильно з’являється саме після полудня. 

Як вважають дослідники, збільшення споживання їжі і калорійності раціону потрібно організму для заміщення періоду неспання.

В ході дослідження вчені простежили за станом 14 дорослих людей молодого віку з нормальною вагою, які в цілому були здорові. Спостереження показали, що коли люди недосипали, то відчували себе більш голодними, а також відчували значний потяг до шкідливих продуктів. Такі люди споживали в середньому вдвічі більше жирів, ніж інші.

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, що люди, які регулярно недосипають або, навпаки, сплять занадто багато, піддають себе підвищеному ризику виникнення серцево-судинних захворювань. 

За матеріалами: http://www.journalsleep.org/ViewAbstract.aspx?pid=30389