Знайдено кореляцію між здоровим серцем і здоровим мозком

Науковці із США дослідили, що правильне харчування, заняття спортом і піклування про серце також допомагають і вашому мозку. 

Дослідники оцінили пам'ять, мислення та швидкість обробки мозку у жителів Нью-Йорка і виявили, що виконали їх набагато краще ті люди, які мали постійні звички з підтримання серцево-судинної системи. 

Дослідники проаналізували сім факторів, які можуть сприяти поліпшенню здоров'я серця: зменшення шкоди куріння, підтримання нормальної ваги, регулярна перевірка рівня кров'яного тиску, цукру і холестерину, регулярні інтенсивні вправи близько 150 хвилин на тиждень; дієта, що багата на фрукти, овочі, цільне зерно і рибу з невеликою кількістю солі і цукру. 

Було досліджено 1 033 учасники середнім віком у 72 роки. Всі вони жили в північній частині Манхетена і 65 відсотків з них становлять вихідці з Іспанії. Всі учасники дослідження провели тести на функції мозку на початку дослідження, а 722 особи виконали ті ж тести 6 років потому. 

Таким чином, результати показали, що чим кращі характеристики серцево-судинної системи учасники мали на початку дослідження, тим краще вони провели тести на швидкість обробки мозку, а також здатність швидко виконувати завдання, які вимагають пильної уваги.

«Ці дані підтверджують зростаючу кількість інформації про наявність кореляції між здоров’ям серцево-судинної системи і здоров’ям мозку», - зазначає доктор Джеффрі Бернс, співдиректор Університету Центру захворювань на хворобу Альцгеймера в Канзас-Сіті.

«Мозок, як і інші органи, потребує постійного надходження крові для того, щоб функціонувати», - говорить доктор Маджид Фртухі, дослідник NeuroGrow Brain Fitness Center в місті Маклін, штат Вірджинія і Джона Хопкінса медицини в Балтіморі. 

Експерти зазначають, що важливими є висновки, що нагадують нам причини чому важливо зробити вибір на користь правильного способу життя, який приносить індивіду як фізичні, так і когнітивні переваги.

 

За матеріалами: http://www.reuters.com/article/us-health-cardiovascular-brain-function-idUSKCN0WI2UH