Один мільярд людей може померти від куріння у ХХІ ст.

Внаслідок епідемії куріння в ХХ столітті загинуло близько 100 мільйонів чоловік, до 2100 року кількість жертв куріння може зрости в 10 разів. 

На щорічній конференції «Perth Health Conference» професор, колишній голова епідеміології  контролю над тютюном Всесвітьої Організації Охорони Здоров’я Алан Лопес заявив, що в 21 столітті очікується один мільярд смертей, пов’язаних із курінням, а дві третини курців піддадуться пов’язаним із тютюном хворобам. 

Експерт заявив, що внаслідок епідемії куріння в ХХ столітті загинуло близько 100 мільйонів чоловік. Звертаючись до Ради контролю над раковими захворюваннями Західної Австралії він передбачив, що до 2100 року кількість жертв куріння зросте до 10 разів.

«В цьому столітті буде вбито мільярд людей, якщо не буде прийнято ніяких кроків для врегулювання ситуації», - сказав професор Лопес. 

У той час як в Австралії або в деяких інших розвинених країнах кількість курців значно знизилась, то в таких країнах як Китай, Індонезія, Індія та В’єтнам, навпаки, значно підвищилась до 60% чоловіків, що курять. 

Іншою доповідачкою була професорка з Австралійського національного університету, епідеміолог Емілі Бенкс, що була однією із авторів першого великомасштабного астралійського дослідження про наявність зв’язку між курінням та смертністю. 

Професорка повідомила, що двоє з трьох курців мають всі шанси померти від своєї звички. Якщо говорити про Австралію, то це 1,8 мільйони від загальної кількості у 2,7 мільйонів курців. Вона зазначила, що необхідне глобальне впровадження комплексних заходів щодо боротьби  із цими можливими наслідками.