Українці не звертаються до лікарів і шукають рекомендації по лікуванню в Інтернеті

87% українців вважають, що держава не піклується про їхнє здоров’я, а 76% опитаних займаються самолікуванням.

У січні 2016 року компанією TNS спільно з Національною радою реформ було проведено он-лайн опитування на тему: «Моніторинг сприйняття прогресу реформ», в якому було досліджено ставлення українців до власного здоров’я, а також до системи охорони здоров’я в Україні загалом. 

Переважна більшість громадян (87%) вважають, що держава не піклується про їхнє здоров’я і лише 1% опитаних переконані, що держава робить все можливе для забезпечення їх відмінного самопочуття. 

Було виявлено наявність одного із основних ризиків для громадського здоров’я в Україні - самолікування, яке, згідно із результатами дослідження, серйозно впливає як на купівельну спроможність, так і на стан здоров’я українців.

Результати дослідження показали, що 38% респондентів вирішують проблеми зі здоров’ям самостійно і не звертаються до лікаря, 24% користуються порадами по лікуванню, які знайшли в Інтернеті, а 14% звертаються за консультаціями до друзів/родичів/знайомих і лікуються за їхніми рекомендаціями. 

Кожен п’ятий респондент звертався за порадами до сімейного лікаря або лікаря-спеціаліста, стільки ж опитаних отримали рекомендації фармацевта в аптеці і лікувалися згідно них. Лише 1% респондентів вказали, що зверталися за направленням до страхової компанії.

При цьому, респонденти, зазначають, що ліки для українців стали менш доступні порівняно із вереснем 2015 року - для 52% українців доступність до ліків є низькою. До того ж, переважна більшість респондентів вказали на те, що у разі захворювання їх фінансовий стан суттєво погіршується. 

Проект «Моніторинг сприйняття прогресу реформ» був ініційований проектним офісом Національної ради реформ у вересні 2015 року з метою більш повного відображення прогресу реформ. Відповідно до концепції проекту вимірювання громадської думки по загальних запитаннях довіри до органів влади, поінформованості та помітності прогресу реформ здійснюється щомісячно. Крім того, кожного місяця відбувається більш глибоке опитування респондентів по трьох з вісімнадцяти пріоритетних реформах. Повний звіт «Моніторингу сприйняття прогресу реформ» можна на сайті Національної ради реформ reforms.in.ua.