В Україні стартувало унікальне дослідження електронних систем доставки нікотину

Інститут кардіології ім. Стражеско у партнерстві із громадською організацією “Нові технології для здоров’я” розпочали унікальне дослідження електронних систем доставки нікотину. Подібне дослідження як в Україні, так і у світі проводиться вперше, його результати допоможуть підвищити наукове уявлення про вплив альтернативних продуктів-замінників куріння на серцево-судинне здоров’я курців. 

Дослідження є пілотним, порівняльним, і триватиме 6 місяців. В ньому беруть участь три групи повнолітніх курців, по 20 чоловік у кожній, зі стажем куріння від 5 років, та інтенсивністю куріння - від 20 сигарет на день. Дослідження передбачає 3 медичних обстеження серцево-судинної системи учасників: на старті дослідження, через 3 місяці, та через 6 місяців після переходу з куріння звичайних сигарет на використання електронних сигарет або пристроїв для електронного нагріву тютюну. Одна з трьох груп буде контрольною, її учасники продовжуватимуть курити звичайні сигарети. 

“Дослідження електронних пристроїв доставки нікотину в Україні проводиться вперше, - говорить Дмитро Рафаель, голова правління ГО “Нові технології для здоров’я”. - Його результати допоможуть суспільству зорієнтуватися у ставленні до нового явища, яке швидкими темпами витісняє куріння звичайних сигарет”. 

“У рамках проекту ми бажаємо нарешті отримати відповіді на питання, чи є тривале  регулярне використання е-сигарет і систем нагріву тютюну менш токсичним, аніж куріння звичайних сигарет, - зазначає Олена Олександрівна Кваша, д.м.н., керівник дослідницької групи. - Дослідження різних показників дозволить оцінити їх вплив на серцево-судинні ризики і, сподіваємося, стане додатковою ланкою у розумінні можливостей використання цих пристроїв як продуктів зниженого ризику”.

Нагадаємо, 28 квітня 2016 року британська Королівська колегія лікарів закликала до популяризації електронних сигарет як ефективних засобів для допомоги подолання тютюнової залежності. Як зазначає Королівська колегія лікарів, широке використання електронних сигарет в якості альтернативи курінню, за умови створення належного законодавства, яке унеможливлювало би поширення подібних продуктів серед дітей, справить значний позитивний вплив на здоров’я населення Великобританії.

Результати нового дослідження щодо відмови від куріння жителів Великобританії, проведеного фахівцями Університетського коледжу Лондона (UCL) і оприлюдненого 13 вересня 2016 року свідчать, що близько 18 000 особам у Англії електронні сигарети допомогли відмовитися від куріння, та протягом двох років були відсутні будь-які заяви про серйозні побічні ефекти, які були б пов'язані із використанням таких продуктів.