Зібрано кошти для початку дослідження електронних систем доставки нікотину

Понад 340 тис. грн. вдалося зібрати станом на 31 травня 2016 р., чого достатньо для старту дослідження електронних систем доставки нікотину в Інституті кардіології ім. Стражеско. Переговори з дистриб’юторами та виробниками електронних пристроїв доставки нікотину щодо надання продукції для дослідження ще тривають. 

Порівняльне дослідження впливу електронних систем доставки нікотину на серцево-судинне здоров’я курців допоможе збільшити наукове уявлення щодо продуктів, які швидкими темпами витісняють куріння. 

«Традиційні міри по боротьбі з курінням ефективно захищають некурців від тютюнового диму та поширення куріння, однак мало що пропонують для тих, хто не може, або не хоче відмовлятися від куріння, а це третина працездатного населення України - говорить Дмитро Рафаель, голова правління ГО «Нові технології для здоров’я» - Електронні пристрої доставки нікотину є потенційно менш шкідливими, ніж звичайні сигарети; дозволяють відмовитися від куріння; та, на відміну від ліків, є привабливими для курців, тому вони мають великий потенціал скоротити шкоду для здоров’я аудиторії курців, та людей, що їх оточують». 

28 квітня 2016 р. британська Королівська колегія лікарів закликала до популяризації електронних сигарет для допомоги у відмові від куріння і, відповідно, для підвищення рівня громадського здоров’я. На думку Королівської колегії лікарів, широке впровадження заходів заохочення до використання нетютюнових нікотинових продуктів, в тому числі електронних сигарет, в якості альтернативи курінню, за умови створення дієвої нормативної бази для запобігання поширення їх використання серед молоді та некурців, справить значний позитивний вплив на збереження та зміцнення громадського здоров’я у Великобританії. 

Нагадаємо, у березні 2016 року ГО “Нові технології для здоров’я” (колишня МГО “Прозора демократія”) оголосила початок кампанії зі збору коштів на проведення дослідження електронних систем доставки нікотину, відомих як продукти зниженого ризику, системи нагріву тютюну, електронні сигарети. Метою дослідження є виявлення впливу цих продуктів на здоров’я користувачів у порівнянні із впливом куріння.